Jedlá zahrada
Slavnostní otevření Jedlé zahrady v ZŠ a MŠ Tři Sekery
Ve středu 17. června 2026 proběhlo v areálu ZŠ a MŠ Tři Sekery slavnostní otevření nově vybudované Jedlé zahrady, která vznikla díky získanému grantu od společnosti Lidl a programu Skutečně zdravá škola.
Odpolední setkání přivítalo žáky, rodiče, přátele školy i širokou veřejnost. Součástí programu bylo poděkování partnerům projektu, krátké kulturní vystoupení dětí a komentovaná prohlídka nově vzniklých zahradních prostor. Návštěvníci si mohli prohlédnout záhony, ovocné i bylinkové výsadby a seznámit se s tím, jak bude zahrada využívána při výuce i dalších školních aktivitách.
Velký zájem vzbudila také ochutnávka v rámci programu „Ze zahrady na talíř“. Účastníci mohli ochutnat řadu pochutin připravených dětmi a pedagogy z naší školy z vlastních vypěstovaných surovin. Součástí akce byl rovněž stánek společnosti Lidl, kde byly zdarma nabízeny kvalitní bioprodukty.
Děkujeme společnosti Lidl, programu Skutečně zdravá škola, všem podporovatelům projektu i návštěvníkům, kteří s námi tento významný okamžik oslavili. Věříme, že Jedlá zahrada bude dlouhodobě sloužit jako inspirativní místo pro vzdělávání, setkávání i poznávání zdravého životního stylu.
Dokumenty ke grantu:
ZÁVĚREČNÁ ZPRÁVA JEDLÁ ZAHRADA













